
Płytka już jest dostępna zatem czas ją opisać dokładniej, od strony schematyczno-montażowej, gdyż jest tu kilka niespodzianek.
I na pewno łatwo nie będzie ale tylko w jednym punkcie zatem do dzieła ..

Jak wiadomo montaż płytki jest dwustronny, nie powinien być problematyczny podobnie jak uruchomienie , ale mniej wprawnych
lutowaczy może trochę poirytować
Przygotowania
Płytkę SunDuino kupicie tylko w sklepie ELty.pl czyli TUTAJ
Z potrzebnych rzeczy wszystko znajdziecie w BOM , który znajdziecie i na stronie sklepu oraz w poprzednim wpisie prezentującym te maleństwo.
Tu skupię się ponownie na miejscach gdzie są dostępne:
Elementy kluczowe :
-- Tranzystory do układu resetu NPN (SI2302, S8050 lub podobne) --- Elty.pl
-- ESP32 - WROOVER --- Elty.pl
-- USB-UART SILABS CP2102 --- TME
-- Stabilizator SPX3819-3.3 --- TME
-- Kontroler Ładowania Akumulatorków MCP73831T --- TME
-- Gniazdo USB B micro 940 --- TME
Pozostałe elementy jak kondensatorki, diody LED, goldpiny czy rezystory w zasadzie ma każdy
Montaż
Przebiega w tradycyjny sposób , z należytą uwagą podczas montażu.
Zaczynamy od układu CP2102
Układ wydaje się trudny do lutowania jednak taki nie jest , wystarczy niewielka ilość pasty lutowniczej np KEDA
i podgrzanie układu od dołu płytki np na żelazku (maxymalna temp) lub Hotem (lepsze tu są separatory do LCD).
Układ odpowiada za komunikację UART oraz programowanie ESP32.


Na układzie kropka wyznacza 1 pin , a na płytce jest tak jak widać wyżej.
Schemat:

2.Montujemy C8 (1uF ceramiczny ) i R10 (470R) oraz gniazdo USB ,
I od razu możemy sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo i nasz port został zainstalowany i jest wykryty ....

Jeśli wszystko przebiegło jak widać wyżej , to mamy z grzywki i możemy instalować resztę naszej płytki ,
W zasadzie to nie muszę się teraz rozpisywać bo wiadomo jak to przebiega ale opiszę pokazując schematy:)
3. Montujemy regulator napięcia

i po podłączeniu USB możemy sprawdzić czy mamy napięcie zasilania 3V3
4. Montujemy układ ładowania akumulatorka ...

Tu wystarczy się skupić na doborze rezystora R8 opisanego na schemacie zależnie od potrzebnego prądu ładowania , Ja proponuję
10K dla 100mA gdyż wydaje mi się rozsądne i bezpieczne dla większości akumulatorków , jeśli nie wiemy jaki użyjemy
do zasilania naszej płytki. Oczywiście gniazdo baterii montujemy na końcu
5. Montujemy pozostałe elementy na stronie TOP płytki
Diody LED -- rezystory dobieramy by nie dawały po oczach

Tranzystorowy układ odpowiedzialny za automatyczne wprowadzenie w tryb programowania układu ESP32

Układ ręcznego wejścia w tryb bootloadera i reset

Rezystory pull-up dla karty uSD

Zworka SJ1 jest na stronie Bottom płytki i zostawiamy ją rozwartą chyba ,że chcemy inaczej
6 . Gdy uporaliśmy się ze stroną TOP przechodzimy na BOTTOM
Tu mamy mało co do lutowania

UFF płytka jest praktycznie gotowa teraz możemy przylutować wybrany moduł ESP32 Wroover B lub IB oraz wlutować listwy goldpin by móc podpinać się do pinów naszego ESP3 i oczywiście złącze dla baterii

Tym sposobem nasza płytka jest gotowa do pracy i możemy przystąpić do programowania
Miłego Lutowania , a potem Marcowania
>UWAGA !!!!<
<hr />
Na część płytek wkradł się mały błąd ... opis naprawy tutaj: https://forum.lothar-team.pl/viewtopic.php?f=26&t=473