PineA64 -- kolejne starcie

Programowanie, Dostęp do GPIO, Systemy, Modyfikacje
Wszystko o Pine64
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

PineA64 -- kolejne starcie

Post autor: SunRiver »

Jak wiecie posiadam ów ustrojstwo jakim jest PineA64
Jako że nie miałem na niego pomysłu , od jakiegoś czasu mam na nim postawiony
server MySQL dla testów w oprogramowaniu i takich tam ...

Ale nie o to chodzi ...

Obrazek

Pracujący od kilku dni Pinek w takim stanie jak wyżej ... no cóż hajcuje się niemiłosiernie choć w zasadzie wiele nie robi
no ale taka jego uroda ... Dodatkowo mam dość TheBilstwa zasilania wszystkiego via USB ... ani to dobre ani wygodne
Z powodu hmm... przewodu zawiesił się kilka razy , a z powodów zasilacza USB mimo dobrej firmy i mocy 4A też potrafi
się wyłączyć ... wszystko przez niedostosowanie USB do takiej pracy ....

Postanowiłem wiec powalczyć w ramach wolnego czasu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chłodzenie dobrze zrealizować z jakiegoś radiatora ... no niema możliwości obecnie zakupienia za rogiem
a czekanie na dostawę też nie wchodzi w grę .... (po to jest żeby pracowało, a nie się kurzyło) wiec po przekopaniu
zasobów znalazłem jakąś starą kartę z radiatorkiem który przypadł mi do gustu wymiarami :

Obrazek

po przymiarce się okazało ze to jest to ... wysokością równy z gniazdem ETH i pokryje wszystkie układy na raz .. tylko trzeba było
ciachnąć jedno mocowanie które odstawało i mogło by robić zwarcia ..... (widać na dole w/w zdjęcia)

Pozostaje problem mocowania ... w przypadku pasty silikonowej nie za bardzo to będzie się chciało trzymać ....
można użyć kleju termicznego , ale nie mam pod ręką .... hmm....
może wykonać jakieś obejmy dolutowane do miejsca na ew ekran ??

Ale w szufladzie znalazłem kawałek samoprzylepnego thermopada ....
którego akurat wystarczyło na wszystkie układy ....

Obraz wysłany z ..:: Forum amatorów i pasjonatów elektroniki oraz programowania

i zostały przyklejone do układów ....

Obrazek

Jak wodać na jeden układ dałem grubiej bo był nieco niżej i dodatkowo kawałkiem izolacji zakleiłem łepek od kwarca ...
<tak na wszelki wypadek .....> czas na przymiarkę zanim dokleimy radiarorek :

Obrazek

jak ta lala .... pasuje idealnie , ale jest mały kłopot istnieje ryzyko zwarcia na kondensatorach przetwornicy ......
no to izolujemy ...

Obrazek

Teraz będzie dobrze można docisnąć i skleić z thermopadami. Całość potrzebuje trochę czasu , a utwardzi się podczas pracy po 6h
zatem możemy się zająć zrobieniem kabelka do zasilania na tą chwilę tak na sztukę byle by nie używać USB ....

Obrazek

Taki kabelek będzie o wiele lepszy od uUSB na płytce ...

Obrazek

Wpinamy w ten sposób do złacza RPi2 .... i możemy odpalać zestaw po włożeniu karty SD z systemem ....

Obrazek

teraz wszystko działa jak należy zasilacz porządny z grubym przewodem dostarcza 5V - 5A do PIneA64 , a ten
podczas pracy jest ledwie letni po kilku godzinach , a nie jak piekarnik .....

Czasem warto pokombinować z tym co jest pod ręką , bo niewielkim nakładem pracy można coś usprawnić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pine64”