8% rabatu na M5

IoT Stackable Development module ESP32
Regulamin forum
Dotyczy tylko i wyłącznie M5Stack Development KIT
każdy inny post będzie usuwany ....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

8% rabatu na M5

Post autor: SunRiver »

Moi drodzy przyjaciele ... Udało się niniejszym przygotować 8% Rabatu na moduły
CORE M5 Stack.... w sklepie elTy.pl

Obrazek

Ale nie tak łatwo będzie ów kod dostać :)
Trzeba spełnić kilka warunków ....

1. Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem forum
2. Trzeba mieć min 5 postów na koncie .... (nie liczą się posty w powitalni i typu cześć , fajnie , super coś )
3. Trzeba będzie się poświęcić i .... Napisać w tym temacie do czego użylibyście swojego M5

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Obrazek

hehehe .... żartowałem :P

KOD RABATOWY TO
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Re: 8% rabatu na M5

Post autor: xbary »

Mój M5 będzie docelowo wisiał w domku wczasowym z drewna.
Będzie miał zadanie pilnowania temperatury w pomieszczeniach iii ewentualnego włączenia klimatyzacji na grzanie, aby nie dopuścić zamarznięciu wody...
Przez WiFi podłączę się nim do routera z internetem co by mieć dostęp do tzw chmury, żeby móc zdalnie np. włączyć tryb grzania pomieszczeń standardowy czyli 20C ... no i kontrola zdalna temperatury.
No i co jeszcze przyjdzie do głowy...

Tak to będzie u mnie wyglądało.
Awatar użytkownika
l3n1n
Administrator

Post autor: l3n1n »

U mnie stack znalazłby zastosowanie w paru projektach:
1. Zarządzaniem oświetleniem, gniazdami zasilania pod które podłączony jest sprzęt (w obu przypadkach w celu oszczędności, żeby wyeliminować między innymi zużycie energii w trybie stand-by), oświetleniem choinki w czasie zbliżających się świąt. Oczywiście nie obyłoby się bez kilku czujniczków, które podawałyby kilka podstawowych wskazań jak czas, temperatura, wilgotność i ciśnienie. Dodatkowo, przejąłby pewne funkcje alarmu: sygnalizacja otwierających się drzwi wejściowych przy współpracy z esp i kontaktronem oraz współpraca z czujką ruchu w korytarzu. Czyli mówiąc ogólnie: Stack w dość potężny sposób zwiększyłby wątpliwą obecnie inteligencję mojego mieszkania.
2. Pomysł numer dwa odnosi się do garażu a właściwie do hali garażowej, w której parkuję. Mam szczęście, że mój boks mogłem zabudować i mam tam szafy w których przechowuje między innymi elektronarzędzia. Wykorzystałbym Stacka do pilnowania mojego majątku: zabezpieczyłbym wszystkie cztery, duże szafy kontaktronami oraz wprowadziłbym czujki które by mnie informowały o ewentualnym ruchu w ścisłym pobliżu samochodu. Wszystko z powiadomieniem przez wifi i zarządzaniem przez telefon włącznie z możliwością zdalnego uruchomienia nagranego ostrzeżenia dźwiękowego i dodatkowego oświetlenia. Oczywiście dodatkowo wszelkiej maści czujniki, między innymi czujnik poziomu wody, bo garaż usytuowany jest pod ziemią.
3. Pomysł numer trzy dotyczy pracy Tu oprócz przedstawionych już funkcjonalności, które chciałbym uruchomić w domu dodatkowo chciałbym zarządzać temperaturą, czyli ogrzewaniem i … drzwiami. Drzwi otwierają się obecnie przy pomocy elektrozamka i wejść mogą tylko losoby uprawnione z odpowiednio zaprogramowanymi kartami dostępu. Obcy muszą pukać lub dzwonić ewentualnie zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk przed drzwiami. Bo na drzwiach wisi zakaz zawracania d..y. Wprowadziłbym zdalne starowanie zamkiem oczywiście po wifi. W firmie stack znalazłbym z pewnością owiele więcej zastosowań o których o 6:50 nie pomyślałem…

Pomysłów zapewne znalazłoby się więcej, ale na obecną chwilę tylko tyle.

Nie wiem czy spełniam wymogi co do ilości postów "treściwych" ale może się załapię ;p
Magyster
Użytkownik

Post autor: Magyster »

Właśnie kombinuję z sterownikem pieca który ma ustawiać temperaturę wody grzejników na podstawie temperatury zmierzonej w pokoju.
Szukam ładnej obudowy gdzie można upchać ESP z czujnikiem temperatury i niewielki wyświetlacz, aby sklecić coś co mogłoby stać na stole w pokoju i nie straszyć gości. Szukam, szukam ... a tu bam!!! na blogu Suna wszystko czego potrzebuję w pięknej obudowie. Nic tylko brać. Co prawda do tej pory męczyłem tylko ESP8266 i na nim mam zrobiony prototyp, ale mam nadzieję że bez większych problemów uda się przesiadka na ESP32.
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: SunRiver »

Cóż staram się znajdować i opisywać Nowe i fajne rzeczy :)
ESP32 jest fajne i nie nastręcza problemów podczas pracy a przesiadka z 8266 nie jest bolesna
ODPOWIEDZ

Wróć do „M5stack”