DAP-Link - open s&h ARM Debuger

Nasze warsztaty i sprzęt w nich przydatny ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

DAP-Link - open s&h ARM Debuger

Post autor: SunRiver »

Z racji kilku drobnych prac i jako że programatorów nigdy za wiele zakupiłem
na znanym portalu handlowym na którym jeśli czegoś nie ma to znaczy ze to nie istnieje ....
Debuger dla ARM -- czyli DAPLinka ...

To niewielkie cudo charakteryzuje się głównie tym ze jest tanie w produkcji , oraz ma całkowicie otwarta architekturę
od hardware do firmware. Ów debuger prawdopodobnie Keil wypuścił z okazji sewego środowiska webowego mbed , ale
mniejsza z tym ... chodzi o to że ów debadżer działa z każdym ponoć ARM ...

Osobiście nie wnikam , ale działa z wszystkim co obsługuje mbed i RTL8710 które to mam na tapecie obecnie. Oczywiście posiadam
już DAPLinka na płytce AMEBA z RTL8710 ale tak go zrobili ze nie bardzo bez usunięcia RTLki działa z innymi ...
Dlatego postanowiłem takowy za grosze nabyć ....

A tak się ów Debadżer prezentuje ...

Obrazek

otrzymujemy go w zestawie kabelek USB , przewód do programowania i sam on CMSIS_DAP lub jak wolicie DapLink
sam układ spisuje się dobrze , w systemie jest widoczy jako :

-- mbed Serial port
-- WeBUSB: CMSIS-DAP
-- MBED VFS USB Device
-- DAPLINK

to wszystko na raz :) ...
Tradycyjnie jak na "Poważny Debażer" przystało pracuje jako JTAG , SWD i CDC UART ponadto mamy dostęp do napięć 5V i 3V3 .

Nie byłbym sobą gdybym nie rozkręcił urządzenia ...

Obrazek

w środku schludnie i niebiesko , centralnie osadzony STM32F103CB , opisane złacze DEBUGERA , 2 diody led
parę rezystorów złącze SWD dla STM32F103, Gniazdo USB Micro i nawet smd bezpiecznik się zmieścił.
Oczywiście wygląda na to że Chińczyk zapomniał o 3V3 i nie dorobił ścieżki więc to napięcie zostało do gniazda
doprowadzone kawałkiem srebrzanki. Ale nie jesteśmy jak inne forum i nie będziemy się czepiać
tej małej wpadki gdyż układ ma działać , a w obudowie i tak tego nie widać.

Jak widzicie ten jest w wersji 2.1 :)

Obrazek

z drugiej strony poza opisem niema nic jak widać ...

Jakość wykonania nie jest zła , nawet przewody zostały porządnie wykonane jak na chińczyka
no dobra ... kabelek usb krótki i kiepskiej jakości poszedł do kubełka ....
i jeszcze ten zworex na 3V3 ... (żeby nie było że nie narzekam)

Ogólnie Podsumowując ....

------ ZALETY
-- Jakoś wygląda
-- Dobrze opisane sygnały na złączu 10pin
-- Przemyślany dobrej jakości przewód IDC10 / 10x1 to wygodne szkoda ze na BSP niema opisanych
sygnałów ....
-- W środku schludnie i czysto
-- Działa prawidłowo i sprawnie z RTL8710 specjalnie dla których go kupiłem
-- open source and hardware

------ WADY
-- wpadka ze ścieżką 3v3
-- open hardware (tak panowie i panie to poważna wada bo przez to jak komu pasuje tak piny rysuje)
trzeba uważać z podpinaniem tasiemek ... ilu chińczyków tyle pinoutów - zero standardu

Można powiedzieć że polecam to coś :)

LInk .... (który wygaśnie)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”