Podejrzanie tanie - miernikowanie z ParkSIDE

Nasze warsztaty i sprzęt w nich przydatny ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

Podejrzanie tanie - miernikowanie z ParkSIDE

Post autor: SunRiver »

Wiecie jak to czasem jest kiedy nagle potrzeba miernika i pod ręką niema , ulubionej maszynki.
Zaczyna się nerwowe poszukiwanie każdego dostępnego substytutu mierniczego ... (pop zwanej pokazywajki)
Dziś na szczęście ów substytut , pokazywajkę czy voltajmeter można dostać nawet w sklepie z butami ....
pod ręką miałem lidela więc drogą kupna posiadłem coś co się nazywa Digital Multimetrem ...
mianowicie uwaga !!

Obrazek

Parkside PDM 300 C2

(cokolwiek to znaczy .. znaczy no ja już rozgryzłem to nazewnictwo)

Parkside Digital Multimeter 300V ... tak zaiste ciekawostka miernik z pomiarem do 300V no zmierz tym miedzy fazowe ??
(da radę jak jesteś .... ale tu nikogo o takie zapędy nie posądzam) ale do rzeczy ...

Cudo sporych rozmiarów sprawia solidne wrażenie , w odróżnieniu od castoramowych MS coś tam , za te same pięniądze
Jest dość solidnie wykonany o dziwo zaś w dotyku nie sprawia wrażenia takiej tandety palastikowej.

W komplecie nawet jest heh śrubowykręt do zamontowania baterii , która też jest w zestawie ....
I rzekomo wykonany w Niemczech ....

Obrazek

Jak to w tanich miernikach ... 3 złacza bananowe -- 10A , COM , IN/OUT
Ponadto automatyczne wyłączanie i przycisk HOLD oraz Select (przydaje się tylko w amperomierzu do zmiany AC/DC)
Co ciekawe we wszystkich opcjach :
- pomiar napięcia stałego
- pomiar napięcia zmiennego
- omomierz
- test ciągłości
- test diody
mamy automatyczne wybieranie zakresu pomiarowego ,ale w amperomierzu nie ... no i te 300V max
ale jest generator prostokąta 1KHz co może wystarczyć to uruchamiania jakiegoś prostego toru ....
W zasadzie taki podstawowy pokazywajek , który można ciepnąć w aucie do podstawowych prac ....

O tym co zastałem w środku lepiej może nie pisać ....

---- POMIARY i ICH dokładność ..

Nie będę się tu rozpisywał gdyż niema o czym ... mieści się w granicy błędu ot tyle ...
zawyża średnio o 0,03 V ...
Natomiast wspomniany generatorek prostokąta nad wyraz stabilny .....

Obrazek

---- Dlaczego więc piszę o czymś takim ??

Zanabyłem bo pilnie potrzebowałem mieć coś pod ręką , Ogólnie do prostych rzeczy wystarczy
nadaje się do samochodu ...

ale ... nie dlatego o nim piszę ... widzicie przypadkiem natknąłem się na ciekawą funkcjonalność tego czegoś ..
Jako że to niemiecki produkt wiec na ichnim forumie jest świetna analiza tego substytutu miernika

https://www.mikrocontroller.net/article ... C2_Analyse

a tutaj dyskusja i pomysły ...

https://www.mikrocontroller.net/topic/491973

Więc można się pobawić :P
Szczególnie ukłon w stronę Xbarego , sobie może fifirifi podłączyć czy BT i podpiąć pod swój monitoring
np pomiar napięcia w jakiejś szafie :)
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

Re: Podejrzanie tanie - miernikowanie z ParkSIDE

Post autor: SunRiver »

Rozebrałem , dolutowałem 2 kabelki,
nawet to to działa ...

Obrazek

jak widać na razie 2 kabelki TX i GND podpięte do FT232 na USB ....

Obrazek

Obrazek

PDM gada na COM9 2400bps ....
Awatar użytkownika
l3n1n
Administrator

Re: Podejrzanie tanie - miernikowanie z ParkSIDE

Post autor: l3n1n »

no i zhakowałeś go hehehe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”