Lumel Lavo 2

Czyli to czego nie było nawet w Pevexie ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

Lumel Lavo 2

Post autor: SunRiver »

Nie może tu oczywiście zabraknąć kultowego Lavo w jedynie słusznym zielono-białym kolorze.
Ten to zabytek mój został wyprodukowany w 78 roku .. i jest nieco młodszy ode mnie :)
Został zakupiony w sklepie Elektronicznym w Brzegu po wakacjach za pierwsze zarobione pieniądze w 1988
czyli za szczeniaka. To mój pierwszy miernik i do dziś go używam. Nic mu nie dolega , ale warto go opisać
i pokazać w tym dziale. Ustrojstwo zasila jeden paluszek , klasa dokładności 2.5
Rezystancja wejściowa dla napięć stałych to 3,16kΩ/V
Wzornictwo .... jak na lata 70 i PRL przystało :)

Obrazek

w sumie jest dość ładny nawet dziś i przejrzyste jest jego używanie poprzez proste przepinane gniazda, Zaś wielki analogowy wskaźnik
jest bardzo czytelny. Jak na miernik tak prosty przystało zerowanie omomierza wykonujemy potencjometrem z boku.

Obrazek

Od tyłu zaś znajdziemy klapkę baterii , pokrętło regulacji wskazówki wskaźnika oraz schematy połączeń dla typowych pomiarów
wraz z tabelką parametryczną. To bardzo wygodne naprawdę.

Obrazek

a oto przykład pomiaru napięcia baterii cr2032 niestety już słabej , ale tylko to miałem teraz pod ręką :)

Obrazek

Miernik jest tak prosty że jego schemat ........ ogarnie nawet Foreste (gorzej z odczytem wartości pomiaru) :)

Obrazek

Zaś instrukcja / bardziej chyba broszura .... gdzieś jeszcze powinienem mieć malutką książeczkę do niego, ale tam jest
w sumie to samo co z tyłu miernika ,no cóż ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oldskulowy warsztat”