FY6900 -- od środka

Ciekawsze sprzęty i urządzenia , uzupełnienie
Tego co Wrzucam na Twittera.....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Użytkownik
Kontakt:

FY6900 -- od środka

Post autor: SunRiver »

Jakiś czas już pracuje z generatorem FY6900 i aczkolwiek robię to trochę nie chętnie - muszę się jednakowoż przyznać że polubiłem go
i do niektórych wad się przyzwyczaiłem , inne ... no cóż :)
Ale na spokojnie ...

Przede wszystkim bolał mnie zasilacz w FY6900 tak ta przetwornica w środku to jakiś koszmar..
Producent SODER czy SUDER wersja 1.0 oznaczenie SCL012B to typowa budżetowa przetwornica AC-DC o napięciach 5 i 12V ...
ma swoje wady -- np szumy sieciowe i szczątkowe napięcie na masie ~60V zdarzyło mi się że mnie poszczypał w paluchy
niczym czerwonooki gad ganiający Foresta po lochach :)
W każdym razie jest źle można sobie nawet coś uszkodzić podczas pomiarów .... Dodatkowo te przewody AC i uziom ...
To chyba żart i to tak kiepski ze nawet suchary z familiady zaczynają być zabawne.
Już miałem coś wymyślić swojego na trafie , albo coś ... gdy się okazało że mój egzemplarz bez problemowo działa zasilany
przewodem komunikacyjnym USB .... tak się złożyło, że kiedyś tam miałem podłączone USB do kompa, zaś przewód sieciowy odłączony
bo jak wspominałem irytujący Stand-By zrobili wk... migający na czerwono przyciskiem zasilania . I gdy włączyłem kompa FY6900 włączył się
bez pytania .... To dobre dla mnie rozwiązanie mam dużo lepsze ładowarki USB od tej przetworki co wsadzili do środka , a dodatkowo
pozwala to też na użycie generatora w terenie zasilając go z np laptopa czy ładowarki w samochodzie.

Tym samym narodził się pomysł by wywalić przetwornicę z obudowy precz ....

Obrazek

jak też pomyślałem tak też zrobiłem .....
Przy okazji dając Wam ew, zainteresowanym takowym sprzętem możliwość poznania generatora od środka.
(przy okazji jak zapewne widać mój generator jest zasilany tylko z 5V z ów przetwornicy) co ciekawe zaciski gdzie jest podpięta
ów nieszczęśliwa przetwora są oznaczone B+ i B- hmm...... czyżby battery+ battery- ?? a może to tylko czyżyk ?? nie ważne ...

Obrazek

Wyżej widoczna potwora robi won z wora ....

Obrazek

Nio .. teraz jest cacy ... czas poznać płytę główną :)
Całkiem schludna i przyjemna, sercem jest ALTERA Cyclone IV resztę układów potraktowano szlifierką :) widać też kolonię
przekaźników .... gniazda i 2 kable do panela ....

Obrazek

NO zerknijmy na panel ....
Całkiem przyjemny kolor , sercem jest wygumowany STM32F103 współpracujący z LCD TFT 2.4" o rozdzielczości 320x240
zapewne popularny ILI9341.. i ów wredna dioda czerwona z przycisku power ... trach i poszła won:)

Obrazek

Obrazek

i tym sposobem ... mamy całkiem porządne urządzenie za znośną cenę , choć podobno model wcześniejszy FY6600 jest bezkonkurencyjny
pod względem jakości do ceny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Okiem Serwisanta”